Share
rotate background

Czym są numery BSN a także Sofi oraz do czego są?

Są najczęściej do identyfikacji którejkolwiek osoby, konieczne do wszelakiej komunikacji z holenderską administracją holenderską a także naówczas, kwota wolna od podatku holandia jeżeli przyjmujemy w Holandii uczciwą karierę. Precyzyjne użycie dla każdego numeru opisujemy w dalszej części tekstu.

Numer BSN winny wyrobić jakiekolwiek te osoby, jakie zamierzają pozostawać w Holandii dłużej niżeli 4 mies., toteż rodowici Holendrzy oraz też osoby, jakie na stałe bądź dalszy okres sezonu zmierzają do Holandii, na przykład w zamysłach zarobkowych. Zrobienie numeru BSN nie jest niezastąpione, jednak bez niego trudno będzie formalnie pozostawać w Holandii.

Numer BSN ma niesłychanie różnorodny krąg używania. Zasadniczo jest do identyfikacji Twojej osoby podczas kontaktu także załatwiania wielorakiego charakterze sytuacji w wielu holenderskich jednostkach (dokumentem tymże posługuje się aż 51 placówek!). Szczególnie wygodny do: kontaktu z urzędem gminy; legalnego przyjęcia do pracy na terenie Holandii; organizowania sytuacji z holenderskim urzędem podatkowym; regulowania sytuacji związanych z emeryturą; urządzania rzeczy połączonych z opieką zdrowotną (wizyta u specjalisty rodzinnego, ortodonty, w szpitalu lub aptece); w kwestiach spojonych z edukacją.

Jeśli zdecydujesz się stać pełnoprawnym krajanem Holandii to numer BSN będzie występował w Twoich papierach tożsamości na przykład w paszporcie, prawie jazdy. Nakłada się wtedy zapytanie: Czemuż numer BSN nie jest obowiązkowy a także co w wypadku, jak chcemy żyć w Holandii na moment drobniejszy niźli 4 miesięce? Natomiast tu właśnie uciekamy do numeru Sofi oraz zbadania odmiany, jaka wyróżnia z siebie te dwa dokumenty.
Sofi numer – Sofinummer

Sofinummer to numer, jaki winni zrobić kiedy bierzemy legalną karierę w Holandii przez okres gorszy aniżeli 4 miesiące. W takim przykładzie nie wymagamy robić numeru BSN. Sofinummer ma bardzo mniejszy aspekt niżeliby numer BSN, bo obowiązuje on tylko spraw podatkowych. Jeśliby używasz numer BSN nie ma potrzby posiadania obecnie numeru Sofi.

Add Comment

You must be logged in to post a comment.

site by bcz